PŁYTY

Juliusz Łuciuk

misja

antologii

Polska muzyka współczesna to niesamowita skarbnica wyjątkowych dzieł, którym należy się szeroka popularyzacja nie tylko w kraju, ale i za granicą. Najlepszym i najtrwalszym narzędziem promocji kultury są wydawnictwa płytowe. Zdając sobie sprawę ze zmieniającej się dynamiki rynku w 2018 r. rozpoczęliśmy pracę nad obszernym cyklem monografii polskich kompozytorów wydawanych wspólnie z DUX Recording Producers, w których prezentowany jest przekrojowy dorobek najważniejszych twórców współczesnych. Nasze płyty dystrybuowane są również na najpopularniejszych portalach streamingowych (Spotify, iTunes, Amazon Music) zwiększając zasięgi oraz poszerzając grupę odbiorców. 

NASZE

SKARBY

Oprócz najbardziej popularnych kompozytorów w naszej kulturze tworzy grono znakomitych muzyków, których twórczość warto popularyzować. 

Przykładem takiego kompozytora jest Juliszu Łuciuk, który za sprawą Instyutu w ostatnich latach życia doczekał się swojej pierwszej monografii. 

Dotychczas w antologii polskiej twórczości a cappella ukazały się: 

 

Juliusz Łuciuk –  Choral WorksRomuald Twardowski  – Sacrum*Profanum            Edward Pałłasz – Choral Works   

Posłuchaj fragmentów płyt lub przejdź do swojego ulubionego serwisu streamingowego:

Edward Pałłasz - Zima

NASZE

PLANY

Na 2021 r. zaplanowane jest wydanie 3 kolejnych płyt. Każda z nich niesie inny ładunek emocjonalny i zwraca uwagę na inny ważny aspekt polskiej twórczości XX wieku. Kolejno ukażą się: monograficzny album Andrzeja Koszewskiego, który bez wątpienia jest ikoną polskiej muzyki a cappella. Album wydany w przededniu 100 rocznicy urodzin kompozytora będzie wyjątkowym otwarciem roku jubileuszowego, tego niezwykle ważnego dla polskiej kultury kompozytora. 

W 1 rocznicę śmierci ukaże się kolejna z cyklu monografia Juliusza Łuciuka zawierająca premierowe nagranie Vesperae In Assumptione Beatae Mariae Virginis. W tym roku zaplanowana jest również premiera zadania towarzyszącego antologii – wydanie albumu Łzy Polskie. Twórczość  Wojciecha Kilara i Edwarda Pałłasza zostanie z zestawiona na nim z utworami kompozytorów niezwykle rzadko odnajdujących miejsce w dzisiejszych repertuarach: Andrzeja Nikodemowicza i Tadeusza Paciorkiewicza.