Letnia Akademia

ARTYSTYCZNA

ROZWIJAJ SIĘ

ARTYSTYCZNIE

Warsztaty

 Letnia Akademia Artystyczna to wędrówki fotograficzne,  zajęcia muzyczne i chóralne, malarskie, a także teatralne skierowane do różnych grup wiekowych mające na celu zapewnienie szansy artystycznego rozwoju, organizacji życia kulturalnego w mniejszych miejscowościach, integracji społecznej i międzypokoleniowej, a także swobodnej ekspresji i obcowania z bogactwem dziedzictwa kultury i sztuki. Letnia Akademia Artystyczna to kompleksowe zadanie edukacyjne, którego celem jest zwrócenie uwagi na istotę kultury w życiu codziennym – sztuka jako wyraz emocji, może stać się naturalny środek przeciwstresowym. 

MUZYKA

„We wspólnocie muzyka” – akademia chóralna prowadzona przez maestro Janusza Siadlaka odznaczonego w 2017 r medalem Gloria Artis, który posiada przeszło 30-letnie doświadczenie w chóralistyce. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pracy w zespole, będą uczyć się wzajemnego słuchania, poznają najważniejsze zagadnienia z zakresu muzyki instrumentalnej i muzyki wokalnej. Interaktywne zajęcia, oprócz atrakcyjnej formy i nowoczesnych prezentacji multimedialnych, będą możliwością to poznania innych ludzi, jak również siebie – zadania wykonywane wspólnie, poszukiwanie rozwiązań problemów muzycznych, wszystko to wpływać będzie na rozwój osób. Na każde zajęcia zaproszeni zostaną goście – artyści Filharmonii Częstochowskiej, którzy wspierać będą uczestników w pracy, opowiadać o własnych doświadczeniach oraz technikach nauki śpiewu.

Letnia Akademia Artystyczna

MALARSTWO

„Jedwabne Impresje”– warsztaty malowania na jedwabiu będą szansą na uwolnienie kreatywności wśród młodzieży, dorosłych i seniorów. Jedwab jest bardzo charakterystycznym materiałem, a warsztaty malowania na nim unikatowym wydarzeniem. Warsztaty będą stawiać nacisk na stworzenie przestrzeni do uwolnienia potencjału twórczego, kreatywności i artystycznej energii. Jednocześnie wykształcony z zakresu malarstwa i wychowania artystycznego prowadzący zajęcia podczas zajęć przekazywać będzie wiedzę dotyczącą historii sztuki, technik malarskich, teorii barw i psychologii kolorów, która może być wykorzystywana w codzienności uczestników. Wiedza przekazywana będzie w formie atrakcyjnych prezentacji i filmów przygotowanych specjalnie dla Letniej Akademii. W prezentacjach zawarte będą interesujące fakty historyczne, najważniejsze dzieła polskiego dziedzictwa kultury i sztuki.

Letnia Akademia Artystyczna

TEATR

„Uwolnienie” – warsztaty teatralne dla każdego. Żyjemy w czasach, kiedy dbając o wizerunek, to w jaki sposób jesteśmy oceniani, zamykamy się i zamykamy nasze emocje. Możliwość swobodnej ekspresji, poddanie się słowom, dźwiękom, wreszcie przełamanie bariery krzyku – to wszystko powoduje, że człowiek, obok odkrywania własnej emocjonalności, przechodzi swoistą autoterapię, która zmniejsza ciężar codzienności, daje uczucie lekkości.

EDYCJA 2021