[vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]Instytut Rozwoju Sztuki jest zarejestrowanym stowarzyszeniem, posiada osobowość prawną, swoją działalność opiera na pracy społecznej ogółu członków i działaczy.

Celem Instytutu Rozwoju Sztuki jest w szczególności:

 1. Upowszechnianie kultury muzycznej wśród ogółu społeczeństwa.
 2. Popularyzowanie częstochowskiej twórczości artystycznej w innych miastach i za granicą.
 3. Społeczno-wychowawcze działanie na rzecz rozwijania kultury muzycznej wśród ogółu społeczeństwa.
 4. Kształtowanie i umacnianie obywatelskich postaw swoich członków.
 5. Aktywny udział członków Instytutu Rozwoju Sztuki w życiu społecznym i kulturalnym miasta i kraju.
 6. Tworzenie warunków do podnoszenia poziomu artystycznego poszczególnych członków „Collegium Cantorum”
 7. Dbanie o dobre imię miasta Częstochowy, promowanie miasta w kraju i za granicą.
 8. Prowadzenie stałej współpracy z władzami Miasta w zakresie realizacji celów statutowych Instytutu Rozwoju Sztuki.

Instytut Rozwoju Sztuki realizuje swoje cele poprzez działalność nieodpłatną polegającą na:

 1. Inicjowanie i organizowanie imprez, koncertów, przeglądów, festiwali, wystaw i konkursów w kraju i za granicą.
 2. Współpracę z Ministerstwem Kultury i Sztuki, Ministerstwem Edukacji Narodowej, władzami innych resortów, terenowymi organami samorządowymi oraz instytucjami  i organizacjami kultury na terenie miasta, w zakresie realizacji celów statutowych Instytutu Rozwoju Sztuki.
 3. Inicjowanie i prowadzenie działalności wydawniczej w zakresie wydawnictw czasopiśmiennych i płytowych na potrzeby Instytutu Rozwoju Sztuki.
 4. Współdziałanie z organizacjami znajdującymi się na terenie innych miast o podobnych celach upowszechniania kultury.
 5. Współpracę z polonijnymi ruchami kulturalnymi za granicą o podobnych celach upowszechniania kultury.
 6. Zdobywanie funduszy i przyjmowanie darowizn.

[/vc_column_text][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_text_separator title=”Zarząd”][nd_options_team nd_options_color=”#000000″ nd_options_title=”Wilhelmina Stefanowska” nd_options_role=”Prezes” nd_options_description=”Prezes Instytutu Rozwoju Sztuki od 2018 roku. Melomanka, która wierzy, że muzyka łagodzi obyczaje. Miłośniczka sztuki wysokiej. Bizneswoman, która trzyma w ryzach Instytut i jego artystyczną naturę. „][nd_options_team nd_options_color=”#000000″ nd_options_title=”Małgorzata Beata Siadlak ” nd_options_role=”Wiceprezes” nd_options_description=”Wykształcenie z zakresu sztuk pięknych oraz Public Relations. Odznaczona odznaką honorową „Zasłużony dla kultury Polskiej„. Posiada bardzo bogate doświadczenie w realizacji projektów finansowanych ze środków publicznych. W swojej karierze zarządzała wieloma projektami: pozyskiwała środki, planowała oraz koordynowała wiele wyjazdów zagranicznych zespołu Collegium Cantorum w tym: tournée po Argentynie i Urugwaju, pierwszy w Polsce wyjazd zespołu chóralnego do Chin, dwukrotnie trasę koncertową po Stanach Zjednoczonych, trasy koncertowe po krajach Europy zachodniej i wschodniej. Swoje doświadczenie zdobywała również projektując i wdrażając w życie cykle koncertowe. Jest koordynatorem wielu wydarzeń artystycznych zarówno kultury wysokiej jak i rozrywkowej. Pozostaje aktywna w środowisku sztuk pięknych.”][nd_options_team nd_options_color=”#000000″ nd_options_title=”Helena Siadlak” nd_options_role=”Sekretarz” nd_options_description=”Posiada tytuł Menedżera Kultury uzyskany w Szkole Głównej Handlowej w Warszawie. Pasjonatka zarządzania kulturą, która kreatywność i artystyczne pasje łączy z precyzją i marketingową kalkulacją.”][nd_options_team nd_options_color=”#000000″ nd_options_title=”Marek Przygodzki” nd_options_role=”Skarbnik”][/vc_column][/vc_row]