Ładowanie Wydarzenia

« Wszystkie Wydarzenia

  • To wydarzenie minęło.

Jedwabne Impresje – Warsztaty malowania na jedwabiu

20/07/2019 @ 10:00 - 21/07/2019 @ 17:00

Lśniący, delikatny i zwiewny jak poranna mgła. Tkanina, która towarzyszy człowiekowi od tysięcy lat. Otulał królowe i cesarzowe na całym świecie, przybierał postać sukien ślubnych i całunów na ostatnią drogę. Pobudzał zmysły i dawał ukojenie. Zapewniał komfort, a nawet ratował życie. Niezmiennie budzi zachwyt i pożądanie, będąc materiałem niezwykle rzadkim.
Jedwab stanowi zaledwie 0,2 procent światowej produkcji tekstylnej, będąc produktem luksusowym. Faktura tego cennego materiału jest delikatna i niezwykle przyjemna w dotyku – często jedwabna nić dodawana jest do popularnych materiałów aby uszlachetnić je i dodać specyficznego, urzekającego blasku.
? Ta królewska tkanina, obok swojej wytrzymałości i elegancji jest również wyjątkowa przyjazna dla człowieka – nie wywołuje alergii ponieważ nie gromadzi kurzu i roztoczy, podczas chłodu rozgrzewa, w gorące dni natomiast chłodzi.

Znając wszystkie właściwości jedwabiu nie sposób się dziwić, że początkowo był on dostępny jedynie dla władców i dygnitarzy. Ale dziś, dziś jest dostępny przede wszystkim dla uczestników JEDWABNYCH IMPRESJI – bezpłatnych warsztatów malowania na jedwabiu!
——————————————————————————
?Już teraz otwieramy zapisy na wyjątkowe warsztaty „Jedwabne Impresje” – przyjdź i pod okiem Małgorzaty Beaty Siadlak – artystki i pedagoga, stwórz swój własny wyjątkowy jedwabny szal!
?Otrzymacie od nas jedwab, farby, a po zakończeniu warsztatów zabierzecie swoje dzieła do domu! Najlepsze prace będą mogły być częścią wystawy na zakończenie Letniej Akademii Artystycznej!

? Warsztaty i materiały są całkowicie BEZPŁATNE, obowiązują jednak zapisy, ze względu na ograniczoną ilość miejsc.
Zapisujcie się już dzisiaj wysyłając maila ze swoimi danymi (imię, nazwisko, numer telefonu) na biuro@instytutsztuki.com w tytule wpisując „Warsztaty – Jedwabne Impresje”.

 

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

Szczegóły

Początek:
20/07/2019 @ 10:00
Koniec:
21/07/2019 @ 17:00
Kategoria Wydarzenie:
Wydarzenie Tagi:
, , ,

Organizator

Instytut Rozwoju Sztuki

Miejsce wydarzenia

Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej
Śląska 10
Wręczyca Wielka,
+ Google Map
Zobacz witrynę: Miejsce wydarzenia