MUZYKA

W ŚWIĄTYNIACH

Odkrywanie historii zabytków Częstochowy przy dźwiękach pięknej, krystalicznej muzyki a cappella. Połączenie nowoczesności z tradycją, historii z muzyką, fotografii z architekturą w wyjątkowym festiwalu „Muzyka w Świątyniach”. „Muzyka w Świątyniach” to swoisty muzyczny wehikuł czasu, którego głównym celem jest zaznajomienie publiczności z historią częstochowskich świątyń i częstochowską muzyką sakralną. Historyczne informacje, fotografie i ciekawostki prezentowane będą w formie nowoczesnych, multimedialnych prezentacji. Ponad to, projekt zakłada zamontowanie w Kościołach specjalnie przygotowanego oświetlenia, którego celem będzie wydobycia ze Świątyń najpiękniejszych elementów, zwrócenie uwagi publiczności na walory architektoniczne i artystyczne znajdujące się w każdym
z Kościołów.

symbioza

„Muzyka w Świątyniach” ma na celu odkrywanie ciekawych zagadnień historycznych
i zaznajamianie mieszkańców miasta z bogatą historią zabytków Częstochowy, a co najważniejsze budowanie tożsamości i świadomości regionalnej mieszkańców Częstochowy. Przedstawianie archiwalnych, niedostępnych na co dzień zdjęć Miasta wzbudzi zainteresowanie mieszkańców, rodzin, których korzenie osadzone są w mieście i regionie, jednocześnie zapewniając komunikatywność przekazu. Podczas koncertów promowana będzie twórczość wybitnych polskich kompozytorów związanych z Częstochową.

22 czewrca 2021, 19:00

Muzyka w Świątyniach
🎶„Muzyka w Świątyniach” to wyjątkowa, mistyczna podróż w czasie, odbywająca się przy kojących dźwiękach sakralnej muzyki chóralnej. Każdy z koncertów – unikatowy i niepowtarzalny, przenosić będzie publiczność w świat historii, która namacalna jest we wnętrzach niezwykłych częstochowskich Świątyń.
Ta niecodzienna wędrówka przybliży mieszkańcom Częstochowy wydarzenia z przeszłości, które kształtowały nasze dzieje, zwróci uwagę na skarby architektury obok których na co dzień przechodzimy obojętnie.
Specjalnie zaprojektowane oświetlenie wydobędzie warte uwagi detale i stworzy dla publiczności wyjątkowo otoczenie, które pozwoli na nowo spojrzeć na wiekowe zabytki naszego miasta.
Już 22 CZERWCA o 19L00 zapraszamy Państwa na kolejną, IV już edycję cyklu „Muzyka w Świątyniach”. Tym razem poznamy historię Sanktuarium św. Antoniego z Padwy, którego budowa rozpoczęła się 16 sierpnia 1938.
📜 Oprócz niezwykle interesujących faktów dotyczących samej parafii podczas koncertu dowiemy się wiele o historii naszego miasta, ważnych rocznicach przypadających na 2021 rok.
 KIEDY i GDZIE?
22 czerwca 2021, 🕖 godz. 19:00,
Sanktuarium św. Antoniego z Padwy
ul. Wysoka 9, Częstochowa
———————————————
WEJŚCIÓWKI
Bezpłatne wejściówki do odbioru od 10 czerwca w Kasie Filharmonii Częstochowskiej.
———————————————
WYKONAWCY:
Chór Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum
Janusz Siadlak – dyrygent
Juliusz Sętowski – opowieści historyczne
———————————————
OŚWIADCZENIE:
W związku z sytuacją pandemiczną obowiązują szczególne warunki uczestnictwa w tym: obowiązek zasłaniania ust i nosa, pomiar temperatury, dezynfekcja rąk oraz wypełnienie oświadczenia:
Oświadczenie dostępne będzie również w Kasie Filharmonii Częstochowskiej podczas odbioru wejściówek.
 

EDYCJA 2021

POPRZEDNIE

EDYCJE