[vc_row full_width=”stretch_row” equal_height=”yes”][vc_column][vc_custom_heading text=”Polonia i Polacy za granicą”][nd_options_spacer nd_options_height=”30″][vc_separator][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”2/3″][vc_column_text]Instytut Rozwoju Sztuki od początku swojego istnienia inwestuje w relacje z Polonią i Polakami mieszkającymi za granicą. Wierzymy, że kultura jest nośnikiem tożsamości narodowej i językiem, który przemawia do wszystkich, docierając do serc i wzmacniając postawy patriotyczne. Podczas w wielu spotkań z Polonią niemal na całym świecie zrozumieliśmy, że wspieranie Polonii i organizacji Polonijnych to obowiązek instytucji kultury w Polsce, bo to właśnie za granicą nasze dziedzictwo rozbrzmiewa najmocniej. Kiedy po wielu latach na obczyźnie, Polacy i Polonia z tak samo ogromnym zaangażowaniem poświęca swój czas i swoje siły na organizowanie wydarzeń kultywujących polskie dziedzictwo – właśnie wtedy Polska kultura żyje najpiękniej.

Instytut Rozwoju Sztuki od 2003 lat tworzy międzynarodowe projekty promocji kultury polskiej. Dotychczas zorganizował wydarzenia kulturalne w 22 krajach na 4 kontynentach. W 2018 r. był współorganizatorem Dni Kultury Polskiej w Kopiejsku (Obwód Czelabiński, Rosja).

Zapoznaj się z prezentacją: InstytutRozwojuSztuki_WspółpracaMiędzynarodowa

Poniżej przedstawiamy najnowsze projekty wspierania Polonii na świecie:[/vc_column_text][vc_column_text]Koncert w Katedrze Metropolitalnej, Listopad 2018,  Buenos Aires, Argentyna:

[/vc_column_text][nd_options_post_grid nd_options_layout=”layout-4″ nd_options_qnt=”1″ nd_options_id=”1276″][/vc_column][vc_column width=”1/3″ css=”.vc_custom_1532682093336{background-image: url(https://www.instytutsztuki.com/wp-content/uploads/2018/07/stockvault-black-paper-texture178880.jpg?id=1404) !important;}”][nd_options_testimonial nd_options_color=”#d8174b” nd_options_testimonial=”„Jesteśmy bardzo szczęśliwi, że możemy mieć kontakt z Polską kulturą w tak pięknym, profesjonalnym wydaniu.„” nd_options_name=”Wladimir Malinowski” nd_options_role=”Prezes Stowarzyszenia Polonijnego „Solaris„ w Kopiejsku” nd_options_image=”1430″][nd_options_testimonial nd_options_color=”#ddc76c” nd_options_testimonial=”Ambasada Rzeczypospolitej Polskiej w Argentynie gorąco popiera działania Instytutu Rozwoju Sztuki.” nd_options_name=”Grzegorz Sobociński” nd_options_role=”I Radca ds. Dyplomacji publicznej i kulturalnej”][nd_options_spacer nd_options_height=”30″][nd_options_spacer nd_options_height=”100″ nd_options_bg=”#ffffff”][/vc_column][/vc_row]