Letnia Akademia

ARTYSTYCZNA

ROZWIJAJ SIĘ

ARTYSTYCZNIE

Warsztaty

 Letnia Akademia Artystyczna to wędrówki fotograficzne,  zajęcia muzyczne i chóralne, malarskie, a także teatralne skierowane do różnych grup wiekowych mające na celu zapewnienie szansy artystycznego rozwoju, organizacji życia kulturalnego w mniejszych miejscowościach, integracji społecznej i międzypokoleniowej, a także swobodnej ekspresji i obcowania z bogactwem dziedzictwa kultury i sztuki. Letnia Akademia Artystyczna to kompleksowe zadanie edukacyjne, którego celem jest zwrócenie uwagi na istotę kultury w życiu codziennym – sztuka jako wyraz emocji, może stać się naturalny środek przeciwstresowym. 

MUZYKA

„We wspólnocie muzyka” – akademia chóralna prowadzona przez maestro Janusza Siadlaka odznaczonego w 2017 r medalem Gloria Artis, który posiada przeszło 30-letnie doświadczenie w chóralistyce. Podczas zajęć uczestnicy poznają tajniki pracy w zespole, będą uczyć się wzajemnego słuchania, poznają najważniejsze zagadnienia z zakresu muzyki instrumentalnej i muzyki wokalnej. Interaktywne zajęcia, oprócz atrakcyjnej formy i nowoczesnych prezentacji multimedialnych, będą możliwością to poznania innych ludzi, jak również siebie – zadania wykonywane wspólnie, poszukiwanie rozwiązań problemów muzycznych, wszystko to wpływać będzie na rozwój osób. Na każde zajęcia zaproszeni zostaną goście – artyści Filharmonii Częstochowskiej, którzy wspierać będą uczestników w pracy, opowiadać o własnych doświadczeniach oraz technikach nauki śpiewu.

Letnia Akademia Artystyczna

MALARSTWO

„Jedwabne Impresje”– warsztaty malowania na jedwabiu będą szansą na uwolnienie kreatywności wśród młodzieży, dorosłych i seniorów. Jedwab jest bardzo charakterystycznym materiałem, a warsztaty malowania na nim unikatowym wydarzeniem. Warsztaty będą stawiać nacisk na stworzenie przestrzeni do uwolnienia potencjału twórczego, kreatywności i artystycznej energii. Jednocześnie wykształcony z zakresu malarstwa i wychowania artystycznego prowadzący zajęcia podczas zajęć przekazywać będzie wiedzę dotyczącą historii sztuki, technik malarskich, teorii barw i psychologii kolorów, która może być wykorzystywana w codzienności uczestników. Wiedza przekazywana będzie w formie atrakcyjnych prezentacji i filmów przygotowanych specjalnie dla Letniej Akademii. W prezentacjach zawarte będą interesujące fakty historyczne, najważniejsze dzieła polskiego dziedzictwa kultury i sztuki.

Letnia Akademia Artystyczna

TEATR

„Uwolnienie” – warsztaty teatralne dla każdego. Żyjemy w czasach, kiedy dbając o wizerunek, to w jaki sposób jesteśmy oceniani, zamykamy się i zamykamy nasze emocje. Możliwość swobodnej ekspresji, poddanie się słowom, dźwiękom, wreszcie przełamanie bariery krzyku – to wszystko powoduje, że człowiek, obok odkrywania własnej emocjonalności, przechodzi swoistą autoterapię, która zmniejsza ciężar codzienności, daje uczucie lekkości.

EDYCJA 2021

Warsztaty wokalne

Indywidualne lekcje śpiewu dla osób parających się muzyką wokalną. Doświadczenie prowadzącej pozwoli na odkrycie nowych przestrzeni wokalnych, uwolnienie potencjału, który wykorzystać będzie można w zespołach i podczas występów.

 

PROWADZENIE

Agata Widera – sporan, absolwentka Akademii Muzycznej w Krakowie na wydziale wokalno-aktorskim, solistka gościnna Opery Krakowskiej, solistka Chóru Filharmonii Częstochowskiej Collegium Cantorum

5 - 8 lipca 2021, godz. 16-19:30, Wręczyca Wielka

Warsztaty teatralne

“Uwolnienie” – warsztaty teatralne dla każdego. Żyjemy w czasach, kiedy dbając o wizerunek, to w jaki sposób jesteśmy oceniani, zamykamy się i zamykamy nasze emocje. Możliwość swobodnej ekspresji, poddanie się słowom, dźwiękom, wreszcie przełamanie bariery krzyku – to wszystko powoduje, że człowiek, obok odkrywania własnej emocjonalności, przechodzi swoistą autoterapię, która zmniejsza ciężar codzienności, daje uczucie lekkości.

PROWADZENIE

Marek Ślosarski – aktor, reżyser. Związany z Teatrem im. Mickiewicza w Częstochowie latach 1989-1996 i 1999-2007 oraz z Teatrem Śląskim w Katowicach. Od 2003 do 2006 r. pełnił funkcję zastępcy dyrektora teatru w Częstochowie. Od 2007 r. należy do zespołu Teatru Powszechnego w Łodzi. Uhonorowany Srebrnym Krzyżem Zasługi.

12 - 14 lipca 2021, godz. 16-19:30, Wręczyca Wielka

Na wszystkie warsztaty obowiązują zapisy: biuro@instytutsztuki.com lub SMS: 691 43 53 53

Konkurs Fotograficzny!

☀️ Może złota godzina wśród kłosów zboża? Spotkanie z przyjaciółmi? Zachód słońca mieniący się feerią barw? Może zbiory, świeże warzywa albo ulubiona książka? Światło czy rześki chłód nocy? Co zachwyca Cię latem najbardziej? Pokaż nam piękno Gminy Wręczyca Wielka i wygraj atrakcyjne nagrody o łącznej wartości 3000 zł!

📷 Konkurs fotograficzny Letniej Akademii Artystycznej to nasza prośba, abyście pokazali nam piękne lato w naszej Gminie. Skierowany do wszystkich i nieskrępowany kategoriami.

Odkryjcie piękno swojej miejscowości!
Aby wziąć udział w konkursie wyślij zgłoszenie wraz z 1 -3 zdjęciami w wysokiej rozdzielczości na maila biuro@instytusztuki.com koniecznie w temacie wpisując „Konkurs fotograficzny – zgłoszenie”.

📝 W treści maila podaj nam swoje dane: Imię i nazwisko, wiek, miejsce zamieszkania numer telefonu oraz tytuł fotografii.
Nagrody czekają! Mamy dla was aparaty Instax, przenośne drukarki do zdjęć a także wiele ciekawych książek poświęconych fotografii.

📝 Regulamin konkursu: https://bit.ly/Regulamin_LetniaAkademia

Zgłaszajcie się do 6️⃣ września! Wasze prace mogą stać się częścią wystawy Letniej Akademii Artystycznej. Zwycięskie prace zostaną profesjonalnie wywołane na dużych formatach – będziecie mogli zabrać je po wystawie do domu i cieszyć się nie tylko nagrodami, ale i własnym talentem!

🏆 Rozdanie nagród odbędzie się 16 września 2021.

Partner: Gminny Ośrodek Kultury we Wręczycy Wielkiej / Gminy Wręczyca Wielka

________________________________________

Dofinansowano ze środków Ministra Kultury, Dziedzictwa Narodowego i Sportu pochodzących z Funduszu Promocji Kultury.

Sfinansowano ze środków Fundacji PZU